FAQ
> FAQ

Ośrodek wczasowy i rehabilitacyjny „Posejdon”

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

OWR Posejdon położony jest blisko centrum Krynicy Morskiej. W pobliżu znajduje się ulica Portowa – popularne miejsce spacerów, sklepów i restauracji, przystanek PKS, apteka oraz ośrodek zdrowia. Szerokość Mierzei Wiślanej w Krynicy Morskiej wynosi około jednego kilometra. Z ulicy Portowej odjeżdża popularna „ciuchcia”, którą można szybko dojechać na plażę. Nad morze można się także dostać za pomocą elektrycznych wózków osobowych. Ośrodek jest oddalony od plaży o około 700 metrów. Jest to zatem dystans, który można pokonać przyjemnym, niedługim spacerem.
Turnus rehabilitacyjny zaczyna się kolacją, którą podajemy o godzinie 18:00. Zakwaterowanie gości odbywa się oczywiście już wcześniej.
Wycieczka statkiem przez Zalew Wiślany do Fromborka kosztuje około 35 zł. Cena obejmuje bilet na statek, wejściówki oraz przewodnika. Do obejrzenia są wówczas takie atrakcje, jak katedra, planetarium, Wieża Kopernika z Wahadłem Foucaulta, port oraz samo miasteczko.

Wycieczka do Trójmiasta wynosi około 65 zł. W tym przypadku cena obejmuje przejazd w obydwie strony, wejściówki oraz przewodnika. W programie znajdują się wizyta w katedrze w Oliwie, na Długim Targu oraz w Sopocie.

Wycieczka do Malborka to z kolei wydatek około 60 zł. Jej największą atrakcją jest zwiedzanie Zamku Krzyżackiego z przewodnikiem.

Wycieczka po mierzei Wiślanej kosztuje około 35 zł i obejmuje przejazd autokarem, zwiedzanie Zabytkowego Kościółka w Stegnie, Muzeum Obozu Koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie oraz ujścia Wisły do Bałtyku i miejscowości Piaski – ostatniej w polskiej części Mierzei Wiślanej.

W koszt turnusu rehabilitacyjnego wliczone są wszystkie posiłki: śniadanie, obiad oraz kolacja. W przypadku zakupu samego noclegu, opłata nie obejmuje śniadania. Posiłki można jednak zamawiać indywidualnie w dowolnym układzie. Wystarczy tylko poinformować pracownika recepcji o swoich zamiarach. Oczywiście będziemy wdzięczni za zamawianie posiłków z odpowiednim wyprzedzeniem.
Turnusy rehabilitacyjne rozpoczynają się od kolacji. Będziemy wdzięczni, jeśli będą mieli to Państwo na uwadze. Pokoje udostępniamy gościom od godziny 16:00, ponieważ musimy je najpierw odpowiednio przygotować. Oczywiście jeżeli wykupiony pokój będzie gotowy wcześniej, nic nie stoi na przeszkodzie, by przekazać Państwu do niego klucze jeszcze przed wskazaną godziną.
Pokój należy opuścić najpóźniej do godziny 14:00 w dniu wyjazdu. Naturalnie przechowamy wszelkie bagaże, żeby nie musieli Państwo pilnować ich po opuszczeniu pokoju.
Od maja do września w Krynicy Morskiej obowiązuje opłata pobytowa, tzw. klimatyczne. W 2019 roku stawka za dzień wynosiła 2,00 zł za osobę.

Jeżeli zamierzacie Państwo przybyć samochodem, musicie liczyć się z opłatą w wysokości 70 zł za 14 dni parkowania. Odpowiednio nasi goście płacą 6 zł za dobę dla pobytów krótszych niż 14-dniowe.

Przypominamy także, że wliczone w cenę pobytu są trzy zabiegi dziennie. Pozostałe zabiegi, jak i masaże są dodatkowo płatne:

  • 40 zł za półgodzinny masaż klasyczny
  • 20 zł za piętnastominutowy masaż klasyczny.
Nie ma takiej potrzeby. Teren jest ogrodzony, a brama parkingowa zamyka się o godzinie 22:00. Oczywiście zawsze można także wyjechać i przyjechać samochodem w porze nocnej. W tym celu wystarczy zgłosić się do nocnego dozorcy.
Tak, posiadamy sieć Wi-Fi. Hasło dostępu uzyskacie państwo w recepcji. Niestety Wi-Fi nie obejmuje całego hotelu.